Porozumění v partnerství

Partnerský vztah jako vysoká škola duchovního růstu.

  

Neshody nastávají v každém vztahu. Jejich řešení je však různé - útěk, boj nebo domluva. Domluva jako společné porozumění ve vzájemné úctě. Někdo možná vyrůstal v rodině, kde rodiče cítili své srdce, mluvili o svých pocitech, respektovali pocity partnera a měli vůli hledat společná řešení. Ostatní se to postupně učí. A pro ty je i tento seminář. Také pro ty, kdo chtějí neshodám předcházet - porozuměním a vnímáním sebe i druhého.

Partnerský vztah je vysoká škola duchovního růstu. Pojďme si tuto školu užívat vědomě, s pečlivou přípravou na zkoušky, které v této škole přicházejí zcela neočekávaně, zato však spolehlivě.

Večerní seminář je praktickým seznámením s tématem, kterému se plně věnujeme na intenzivním víkendovém semináři. Na něm směřujeme k pochopení toho, co ovlivňuje naše reakce a k přijetí potřebných změn. Veškeré předávané znalosti a zkušenosti jsou využitelné ve všech vztazích - s přáteli, na pracovišti, s dětmi, s naší původní rodinou .....

Cíle semináře:

  • Vážíme si sami sebe. Jsme k sobě pravdiví. Cítíme svoji důstojnost.
  • Pravdiví, nikoliv však bezohlední, jsme i k partnerovi.  Ctíme důstojnost partnera. Bez obav vyjadřujeme, co se v nás odehrává. Tím předcházíme neshodám, zklamáním, očekávání.
  • S partnerem častěji a přirozeněji sdílíme vše – to pěkné i to smutné.
  • Děti se od nás učí, že také můžou vyjadřovat sami sebe. Tím předcházíme mnoha psychosomatickým potížím u nás i u dětí.
  • Konflikty z našeho života nevymizí, ale změní se to, jak je prožíváme, jakým způsobem a jak dlouho je řešíme, vytrácí se jejich destruktivní vliv.

Tomuto tématu se věnuji také ve stejnojmenném článku. 

Výcvik 
Systemických konstelací
09/2019-09/2020


Rodinné konstelace
Brno 10.03.
Chrudim 24.03.

Děti a jejich reakce na rodiče 23.03.
Hradec Králové

Poslední zpětná vazba 17.02.Z MÉ TVORBY

Osude temný, beze dna,
málokdo tě dobře zná.
Nechci se dotknout tvojí cti,
tvé cesty mi prosím osvětli.


celý text

Mgr. Pavel Veselý


tel: 777 065 146