Porozumění v partnerství

Partnerský vztah jako vysoká škola duchovního růstu.

  

Neshody nastávají v každém vztahu. Jejich řešení je však různé - útěk, boj nebo domluva. Domluva jako společné porozumění ve vzájemné úctě. Někdo možná vyrůstal v rodině, kde rodiče cítili své srdce, mluvili o svých pocitech, respektovali pocity partnera a měli vůli hledat společná řešení. Ostatní se to postupně učí. A pro ty je i tento seminář. Také pro ty, kdo chtějí neshodám předcházet - porozuměním a vnímáním sebe i druhého.

Partnerský vztah je vysoká škola duchovního růstu. Pojďme si tuto školu užívat vědomě, s pečlivou přípravou na zkoušky, které v této škole přicházejí zcela neočekávaně, zato však spolehlivě.

Večerní seminář je praktickým seznámením s tématem, kterému se plně věnujeme na intenzivním víkendovém semináři. Na něm směřujeme k pochopení toho, co ovlivňuje naše reakce a k přijetí potřebných změn. Veškeré předávané znalosti a zkušenosti jsou využitelné ve všech vztazích - s přáteli, na pracovišti, s dětmi, s naší původní rodinou .....

Cíle semináře:

  • Vážíme si sami sebe. Jsme k sobě pravdiví. Cítíme svoji důstojnost.
  • Pravdiví, nikoliv však bezohlední, jsme i k partnerovi.  Ctíme důstojnost partnera. Bez obav vyjadřujeme, co se v nás odehrává. Tím předcházíme neshodám, zklamáním, očekávání.
  • S partnerem častěji a přirozeněji sdílíme vše – to pěkné i to smutné.
  • Děti se od nás učí, že také můžou vyjadřovat sami sebe. Tím předcházíme mnoha psychosomatickým potížím u nás i u dětí.
  • Konflikty z našeho života nevymizí, ale změní se to, jak je prožíváme, jakým způsobem a jak dlouho je řešíme, vytrácí se jejich destruktivní vliv.

Tomuto tématu se věnuji také ve stejnojmenném článku. 

Letní
Rodinné konstelace 
18.08. a 19.08. 
Brno-Soběšice
seminář v přírodě


Poslední zpětná vazba 23.08.

Z MÉ TVORBY

Jako už mnohokrát,
mihla se Pravda
a já si jí nevšimnul,
když prsila ňadra.

Teprve vzápětí,
když šlápnul jsem vedle,
došla mi Skutečnost,
tentokrát hnedle.


celý text

Mgr. Pavel Veselý


tel: 777 065 146